Kim jesteśmy?

  • by

Cześć, jesteśmy zakręconymi przyjaciółkami, które chcą razem zmieniać świat :).

Od dawna dbanie o środowisko było nam bliskie i na co dzień stosujemy wiele rozwiązań mających na celu redukcję negatywnego wpływu naszego życia na planetę.

Przez lata szukałyśmy miejsca w Warszawie, gdzie mogłybyśmy kupić wszystko do dbania o siebie i swoje otoczenie do własnych opakowań, bez konieczności generowania dodatkowych śmieci. Na szczęście, są już w Polsce i Warszawie takie sklepy, w których można się zaopatrzyć w pojedyncze produkty tego typu. My jednak chcemy stworzyć miejsce, gdzie można kupić je wszystkie, w dokładnie takiej ilości jakiej potrzebujesz, do takiego opakowania jakie lubisz (możemy Ci też zasugerować ładne, przyjazne dla środowiska opakowanie wielokrotnego użytku)

Napełnialnia Zero Waste jest miejscem, gdzie każdy może przyjść ze swoim pojemnikiem (czy preferujesz słoiki, czy ukochaną butelkę wykopaną na pchlim targu) i napełnić je dowolnym z naszych produktów. Wszystko to byśmy zarówno Ty, jak i My, mogli metodą małych kroków razem dbać o naszą planetę Ziemię poprzez ograniczanie wytwarzania śmieci. Sprzeciwiamy się podejściu, że coś tak często uzupełnianego jak “środki czystości” musi być za każdym razem kupowane w nowym plastikowym opakowaniu. Dlatego staramy się aby produkty dostępne w naszym sklepie były transportowane do nas w opakowaniach wielokrotnego użytku, które w systemie zwrotnym są po opróżnieniu czyszczone i wysyłane do dostawcy w celu ponownego napełnienia.

Chcemy by Napełnialnia była  nie tylko sklepem, ale też stałym punktem na mapie Warszawy związanym z popularyzacją ekologicznego i zrównoważonego stylu życia. Miejscem gdzie każdy może wpaść na kawę, dyskusję i gdzie będziemy organizować warsztaty i dzielić się wiedzą.  To tutaj, każdy będzie się mógł dowiedzieć więcej o zero waste i z naszym wsparciem poczynić kolejne kroki w kierunku wprowadzania zasad 7R:

  • Refuse – odmów tego czego nie potrzebujesz
  • Reduce – zmniejsz liczbę rzeczy, których potrzebujesz
  • Reuse – użyj ponownie to co możesz
  • Recycle – recykling to czego nie możesz ponownie użyć
  • Rehome – oddaj to czego już nie chcesz lub nie potrzebujesz
  • Replant – posiej/posadź ponownie to co hodujesz
  • Rot – kompostuj to co pozostało