POZNAJ NAS

Napełnialnia to my, Kaja i Ewa, dwie zakręcone przyjaciółki, które chcą razem zmieniać świat :). Od dawna dbanie o środowisko było nam bliskie i na co dzień stosujemy wiele rozwiązań mających na celu redukcję negatywnego wpływu naszego życia na planetę.

Chcemy tworzyć miejsce, gdzie można kupić wszystko co potrzebne do dbania o siebie i swoje otoczenie, w dokładnie takiej ilości jakiej potrzebujesz, do takiego opakowania jakie lubisz. Sprzeciwiamy się podejściu, że coś tak często uzupełnianego jak “środki czystości” musi być za każdym razem kupowane w nowym plastikowym opakowaniu. Dlatego staramy się aby produkty dostępne w naszym sklepie były transportowane do nas w opakowaniach wielokrotnego użytku, które w systemie zwrotnym są po opróżnieniu czyszczone i wysyłane do dostawcy w celu uzupełnienia.

Na co dzień kierujemy się kilkoma zasadami:

ZDROWIE PRZEDE WSZYSTKIM. Składy sprawdzamy zgodnie ze zdrowotnymi wytycznymi WHO (World Health Organization)

JAKOŚĆ ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. Staramy się tak dobierać dostawców, by nie przepłacać za ekologię. Często naturalne odpowiedniki ze zrównoważonych źródeł są droższe od podobnych produktów w supermarkecie. My jednak dbamy o to by nie przepłacać za markę i by ekologiczne rozwiązania były dostępne dla szerokiego grona odbiorców w przyjaznych cenach.

SKŁAD: IM MNIEJ TYM LEPIEJ. Ważne dla nas jest by produkty zawierały tylko te substancje, które skutecznie wpływają na ich działanie i nic więcej.

SZANUJEMY LUDZI ORAZ PLANETĘ. Produkty przez nas oferowane, są wytwarzane z poszanowaniem dla środowiska i dla ludzkiej pracy, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

LOKALNIE JEST FAJNIE. Chcemy wspierać lokalne biznesy i minimalizować ślad węglowy, dlatego w miarę możliwości szukamy dostawców w Polsce lub w krajach ościennych. Produkty spoza Europy sprowadzamy tylko, gdy na europejskim rynku nie istnieje żaden odpowiednik.

W przyszłości chcemy by Napełnialnia była nie tylko sklepem, ale też stałym punktem na mapie Warszawy związanym z popularyzacją ekologicznego i zrównoważonego stylu życia. Miejscem gdzie każdy może wpaść na kawę, dyskusję i gdzie będziemy organizować warsztaty i wspólnie dzielić się wiedzą.