DISTRIPARK – KWASEK CYTRYNOWY

PRODUKTKWASEK CYTRYNOWY
PRODUCENTDISTRIPARK
KRAJ PRODUKCJIPOLSKA
OPAKOWANIENa wagę
W CO PAKOWAĆ
NA WAGĘ
Szkło lub papierowa torebka
ZASTOSOWANIEKwasek cytrynowy to handlowa nazwa kwasu cytrynowego, który jest związkiem organicznym z grupy hydroksykwasów karboksylowych, otrzymywany w wyniku syntezy chemicznej lub przez fermentację cytrynową oczyszczonego cukru lub hydrolizatu skrobi za pomocą kultur pleśni.
Odkamienianie czajnika/armatury/itp.
Kwasek cytrynowy to najlepszy i najprostszy sposób na pozbycie się uciążliwego kamienia z dna czajnika. Nie tylko doskonale odkamieni, ale usunie także nieprzyjemny zapach.
Jak to zrobić?
opróżnij czajnik z wody;
wsyp do niego 2 łyżeczki kwasku cytrynowego i zalej 3. łyżkami wody;
wymieszaj dokładnie oba składniki;
pozostaw na 15 minut (można też zagotować miksturę);
dobrze wypłucz czajnik, dopóki gotowana woda nie zatraci cytrynowego posmaku.
Wzmocnienie prania
Można wzmocnić działanie proszku do prania, dodając do niego odrobinę kwasku cytrynowego. Do standardowego proszku dodajemy 2 łyżeczki kwasku cytrynowego w proszku. Taka mikstura skuteczniej usunie z ubrań plamy, nie uszkadzając przy tym koloru. Ubrania również nabierają nowego, świeżego aromatu. Proszek do prania w połączeniu z kwaskiem cytrynowym najlepiej sprawdza się na białych ubraniach.
Sposób na brudne dłonie
Na dłonie ubrudzona smarem czy burakami najlepiej zastosować kwasek cytrynowy. Co należy zrobić? Na dłonie wsyp łyżeczkę kwasu cytrynowego w proszku. Zacznij pocierać dłoń o dłoń, aby kwasek cytrynowy przemieszczał się między nimi. Substancja ta sprawi, że plamy na dłoniach znikną w przeciągu minuty. Kwasek nie podrażnia naskórka więc można go swobodnie stosować.
SKŁADSkładniki: 100% kwas cytrynowy E330 (czystość spożywcza)
Postać: proszek
Wzór chemiczny: C6H8o7 x H2O
OSTRZEŻENIADziała drazniąco na oczy.
Dokładnie umyć ręce po użyciu.