SOAP DELI – PŁATKI MYDLANE

PRODUKTPŁATKI MYDLANE
PRODUCENTSOAP DELI
KRAJ PRODUKCJIPOLSKA
OPAKOWANIENa wagę
W CO PAKOWAĆ
NA WAGĘ
Szkło lub papierowa torebka
ZASTOSOWANIEPłatki mydlane rewelacyjnie nadają się do stworzenia własnego płynu do prania i ograniczenia ilości wyrzucanych butelek plastikowych. Są biodegradowalne, przyjazne dla środowiska wodnego, nie szkodzą rybom.
PASTA DO PRANIA:
zalewamy 400 g płatków ok 2 litrami gorącej wody. Mieszam. Odstawiam. Po 1-2 dniach powstaje pasta. Do prania do bębna, dodaję ok 2 łyżki pasty. Nie używam płynu do zmiękczania. Ubrania pachną świeżo.
Dosypuję, jak mam boraks lub sodę oczyszczoną. Robię to rzadko. Nie jest to konieczne. Generalnie pierzemy bez dodatków, boraks dodaję do bardzo, bardzo brudnych i śmierdzących rzeczy (ciuchy do ćwiczeń, biegania, szmaty do sprzątania itp.). Do prania białych dodaję dodatkowo, bezpośrednio do pralki, nadwęglan sodu, wybielacz.
Płyn do prania dodaję w ilości ok. 1 kubka, bezpośrednio do bębna, bo wlewając do miejsca do tego przeznaczonego, zimna woda, zagęszczała ten płyn i nie przelatywał dalej.
Płyn dopiera, wypłukuje się bardzo dobrze. Przy proszkach, zawsze musiałam robić dodatkowe płukanie, bo mieliśmy problem z uczuleniami (nawet przy tych proszkach specjalnych dla dzieci).
Płyn do czyszczenia w kuchni i łazience
Robię go przy okazji płynu do prania. Odlewam odrobinę, rozcieńczam pół na pół z wodą, dolewam 2 łyżki spirytusu i 2 łyżki olejku lawendowego. Mieszam i wlewam do butelki ze spryskiwaczem.
Płyn do mycia naczyń, to w moim przypadku, tylko rozpuszczone płatki, ale dolewam wody, żeby nie było za gęste, wlewam do butelki z dozownikiem.
Płyn do czyszczenia toalet, płatki, kwasek cytrynowy lub ocet, rozpuszczamy w gorącej wodzie, dodajemy olejek eteryczny np. limonka, mięta, lawenda. Do tego środka, można opcjonalnie dodać 2 łyżki wybielacza. Owszem jest to butelka, ale wystarczy na bardzo długo. Ja czasami potrzebuję bardzo dogłębnego oczyszczenia i neutralizacji zapachów (okolice toalety, toaleta, kocia kuweta, odpływ prysznica).
SKŁADZmydlony olej kokosowy, olejki eteryczne (lawendowy i olejek z drzewa herbacianego), kwasek cytrynowy, gliceryna powstaje naturalnie podczas zmydlania.
OSTRZEŻENIANie dotykać oczu. Nie połykać.